Zamgławianie

Dezynfekcja poprzez zamgławianie

Zamgławianie na zimno ULV

Zamgławianie wykonywane jest za pomocą specjalistycznego sprzętu, wody destylowanej oraz dezynfekujących środków chemicznych.
Obecnie jest to coraz powszechniejsza, niezwykle skuteczna i efektywna metoda dezynfekcji oraz dezynsekcji. Podczas zamgławiania rozpylane są bardzo drobne kropli powstaje zatem mgła, która głęboko wnika w powierzchnie, wszystkie zakamarki, pokrywając dokładnie wszystkie przedmioty znajdujące się w dezynfekowanym pomieszczeniu. Z usług dezynfekcji poprzez zamgławianie metodą mogą korzystać osoby prywatne, firmy i instytucje. Zapewniamy, że jest to metoda niezwykle skuteczna, ale również bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Już po 30 minutach od zakończenia procesu odkażania pomieszczeń, można do nich powrócić.

Zadzwoń teraz! Zapytaj o szczegóły.

Tel: +48 664 145 190

Zamgławianie termiczne

Zamgławianie termiczne jest to proces polegający na wytwarzaniu bardzo małych kropli cieczy roboczej przy użyciu energii termicznej. Używane urządzenia do zamgławianie powoduję, że ciecz robocza jest odparowywana, a następnie w wyniku kontaktu z powietrzem dochodzi do powstawania aerozolu.

Zamgławianie termiczne jest bardzo zaawansowaną metodą dezynfekcji, pozwalającą na równomierne rozprowadzenie substancji aktywnej nawet w miejscach trudno dostępnych. W efekcie mamy zabieg niezwykle skuteczny w zwalczaniu wirusów, bakterii i grzybów.

Zastosowanie zamgławiania

Z uwagi na skuteczność preparatów stosowanych podczas zamgławiania metoda ta znajduje zastosowanie w wielu przypadkach.
Stosowane preparaty w procesie zamgławiania mają potwierdzone działanie wirusobójcze, między innymi przeciwko: koronawirusowinCoV, Adenovirusowi typu 5, Murinenorovirusowi, a także świńskiej grypie A/H1N1, ptasiej grypie A/H5N1, parwowirozie i innym wirusom zagrażającym życiu ludzi i zwierząt. Dezynfekcja za pomocą rozpylonych cząsteczek tworzących mgłę może działać także bakteriobójczo na bakterie E.coli, Pseudomonasaeruginosa, Staphylococcusaureus (MRSA), Enterococcushirae, Mycobacteriumterrae, a także Clostridium difficile, grzybobójczo na Candida albicans czy Aspergillus brasiliensis. Zamgławianie niszczy skutecznie także pałeczki gruźlicy, ale może działać również na insekty, między innymi pluskwy, świerzb, roztocza. Usuwa owsiki, komary, prusaki, karaluchy, niszczy muchy, osy, szerszenie.

Skuteczność w walce z koronawirusem

 

 

Dezynfekcja przez zamgławianie Opole

W obecnej sytuacji, wobec globalnego zagrożenia koronawirusem metoda zamgławiania staje się skuteczną w eliminacji go z powietrza i przedmiotów.
Zamgławianie pomieszczeń z dodatkiem właściwego środka jest skuteczne w przypadku 2019-nCoV – Koronawirusa. Służby medyczne apelują, by unikać bezpośredniego lub kropelkowego kontaktu z osobą zarażoną i dezynfekować regularnie powierzchnie, z którymi miał styczność chory. Koronawirus jest wrażliwy na nadtlenek wodoru i inne preparaty dezynfekujące. Miejsca publiczne powinny być regularnie dezynfekowane, dzięki czemu wszelkie powierzchnie będą maksymalnie bezpieczne.

Z usługi zamgławiania w przypadku wykrycia lub zapobiegania zakażeniu koronawirusem, mogą skorzystać właściciele domów i mieszkań, biur, administratorzy budynków publicznych, ale w szczególności szpitale i przychodnie, w tym sale chorych, ambulatoria, oddziały zakaźne, intensywnej terapii, ambulanse.

Zadzwoń do Nas: +48 664 145 190