Ozonowanie

Dezynfekcja poprzez ozonowanie

Ozonowanie

Korzystamy tylko i wyłącznie z profesjonalnych ozonatorów, w których za wyładowania koronowe, tworzące ozon, odpowiedzialne są specjalne lampy, a nie płytki jak w przypadku tanich ozonatorów stosowanych przez wiele innych firm powstałych „na potrzebę chwili”. Ozonatory lampowe (w przeciwieństwie do płytkowych) wytwarzają tzw. „czysty ozon” niemal pozbawiony szkodliwego tlenku azotu oraz rakotwórczych związków aromatycznych. 

Zadzwoń teraz! Zapytaj o szczegóły.

Tel: +48 664 145 190

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która nie tylko odkazi dom, mieszkanie czy miejsce pracy w którym przebywasz ale również pozwoli na pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z otoczenia. Jest to metoda bezpieczna, dzięki której pozbywamy się zapachów a nie jedynie je maskujemy.
Ozon wytworzony przez ozonator i rozprowadzony w pomieszczeniu, natychmiast zaczyna się rozpadać i zmienia się w tlen. Spowodowane jest to reakcjami utleniania materiałów organicznych np. zapachów, reakcji z wirusami, bakteriami, grzybami itd., które niejako „zużywają” ozon. Dodatkowo ozon rozpada się szybciej również w wyższych temperaturach. Gdy większość związków jest już utleniona (zniwelowane zapachy i usunięte mikroorganizmy), stężenie ozonu nie spada już tak szybko. Ta pozostałość ozonu ulega po czasie degradacji do tlenu. Dlatego też po ozonowaniu pomieszczeń należy wywietrzyć pomieszczenia aby można było z nich korzystać po krótszym czasie.
Zatem ozon, pomimo swej dużej siły nie pozostaje długo w powietrzu. Dezynfekuje, usuwa zapachy i znika zmieniając się z powrotem w tlen, dzięki czemu jest to niezwykle bezpieczna metoda.

Zastosowanie ozonowania

Dom i mieszkanie

Ozonowanie w domu lub mieszkaniu jest doskonałą metodą na:
dezynfekcję pomieszczeń po chorobach domowników
-usunięcie alergenów tj. roztocza, pleśnie, grzyby i pyłki
-usunięcie zapachów m.in. dymu papierosowego, zapachów odzwierzęcych, stęchlizny itp.
-sterylizacja mebli tapicerowanych oraz dywanów i zasłon
-dezynfekcja zalanych pomieszczeń np. po powodzi
-usuwanie zapachów po remontach (zapach farby, lakierów)
-dezynfekcja pomieszczeń po poprzednich lokatorach

Biura i lokale

Poprawa warunków pracy przez dezynfekcję pomieszczeń z wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów, pleśni, alergenów dzięki czemu pracownicy nie chorują tak często. Usunięcie różnego rodzaju zapachów (np. nowych mebli, wyposażenia) poprawiające komfort pracy.

Gastronomia

Dezynfekcja kuchni zapewniająca sterylność pomieszczeń bez użycia środków chemicznych (również w miejscach, w których dostęp jest utrudniony- np. za meblami).
Usuwanie zapachów dymu papierosowego, spalenizny, zapachu potraw i wielu innych poprawiające komfort dla gości lokalu.

Służba zdrowia

Stosowanie ozonu w szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, gabinetach stomatologicznych, salach chorych, korytarzach zapobiega infekcjom i zakażeniom lepiej niż lampy bakteriobójcze.

Hotelarstwo

Czas przygotowania pokoju dla nowego gościa jest skrócony dzięki wykorzystaniu generatora ozonu. Goście z pewnością docenią pokoje wolne od nieprzyjemnych zapachów jak również od alergenów. Wykorzystanie ozonu zapewni dezynfekcję nie tylko powietrza ale również całego wyposażenia pokoju, ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego czy wirusowego gości.

Szkoły, przedszkola i żłobki

Szkoły, przedszkola i żłobki to miejsca w których dzieci są szczególnie narażone na infekcje. Wirusy i bakterie egzystują nie tylko w powietrzu ale również w zabawkach, dywanach czy wszelkiego rodzaju wyposażeniu tych miejsc. Dlatego ważną sprawą jest aby wszystkie te przedmioty były jak najbardziej sterylne. Jedyną skuteczną metodą jest cykliczne dezynfekowanie całych pomieszczeń jak również przedmiotów w nich się znajdujących za pomocą ozonowania (Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru).

Siłownie, szatnie, sale fitness, siłownie

Codziennie w tych miejscach przewijają się dziesiątki lub setki ludzi, którzy pozostawiają w nich swoje ubrania i rzeczy osobiste. Mnogość zapachów, niekoniecznie przyjemnych, nagromadzenie potencjalnie chorobotwórczych drobnoustrojów jest dużym problemem. Jedyną, naprawdę skuteczną metodą sterylizacji i pozbycia się zapachów (w tym zapachu potu) jest ozonowanie.

Hodowla zwierząt, salony groomerskie itp.

Ozonowanie pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta zapobiega chorobom zakaźnym oraz usuwa przykre zapachy odzwierzęce.

Przetwórstwo mięsne

Zastosowanie ozonu w pomieszczeniach produkcyjnych przetwórstwa mięsnego, dzięki sterylizacji atmosfery w pomieszczeniu znakomicie poprawia warunki sanitarne, a co za tym idzie surowiec do produkcji, jak i gotowy produkt przebywający w atmosferze z zawartością ozonu odporny jest na zakażenia bakteryjne i wirusowe. Samochodowy transport służący do przewozu mięsa i jego przetworów, poddawany periodycznie ozonowaniu jest kolejnym wyeliminowanym ogniwem umożliwiającym zakażenie towaru. Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych, przedłuża świeżość i trwałość mięsa i jego przetworów. Nie bez znaczenia jest utrzymujący się w sklepie świeży zapach pozbawiony typowego odoru psującego się mięsa.

Motoryzacja

Odkażanie układów klimatyzacji samochodowej bez użycia środków chemicznych, usuwanie wszelkich zapachów wewnątrz pojazdów (zapach stęchlizny, dymu papierosowego, zapachy odzwierzęce).
Szkody po pożarach, powodziach, zalaniach
Ozonowanie pogorzelisk w celu wyeliminowania zapachu spalenizny (skuteczność ok 99%)
Ozonowanie niszczy rozwijające się po powodziach i zalaniach pleśnie i grzyby.

Zakłady pogrzebowe

Sterylizacja pomieszczeń w których przygotowywane są zwłoki, chłodni oraz pojazdów transportujących.

Dodatkowe informacje

Ozonowanie ma dobroczynny wpływ na człowieka, jednak sam związek nie powinien być wdychany.
Zapach „ozonu” utrzymujący się po zabiegu nie świadczy o jego obecności.
Pojawiająca się mgła jest naturalnym zjawiskiem spowodowanym reakcją ozonu z lotnymi związkami organicznymi

Ozonowanie
• Dezynfekcja pomieszczeń i samochodów
• Usuwanie zapachów
• Eliminacja alergenów i roztoczy
• Zwalczanie bakterii i wirusów (w tym SARS cov – 2 – wywołujący chorobę covid – 19)
• Eliminacja zarodników pleśni i grzybów
• Odgrzybianie klimatyzacji

Ozonowanie jest metodą dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Czynnikiem biobójczym i zapachobójczym jest ozon – gaz o silnych właściwościach utleniających. Dzięki jego właściwościom otrzymujemy w bezpośrednim otoczeniu człowieka czystość mikrobiologiczną, wolną od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, bakterii, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów.

Jeżeli chcieliby Państwo w bezpieczny sposób usunąć ze swoich pomieszczeń nieprzyjemne zapachy stęchlizny czy spalenizny, są Państwo alergikami, którym ciężko przebywać w pokojach pełnych bakterii, wirusów, roztoczy czy też alergenów albo – po prostu – chcą Państwo otoczyć się czystym powietrzem… to nasza oferta jest skierowana właśnie do Was.

Dezynfekcja pomieszczeń z wykorzystaniem ozonu (O3) skierowana jest zarówno do gospodarstw domowych jak również do biznesu. W zakres naszych usług wchodzi ozonowanie pomieszczeń i klimatyzacji, w tym usuwanie zapachów w obiektach takich jak:
• lokale mieszkalne
• biura
• placówki medyczne (np. gabinety lekarskie, dentystyczne itd.)
• lokale gastronomiczne (sale konsumpcyjne, kuchnie, zaplecza)
• pomieszczenia hotelowe
• zakłady przemysłu spożywczego
• piwnice
• pojazdy (samochody osobowe, dostawcze + klimatyzacja)

oraz wiele innych, gdzie klasyczna dezynfekcja z zastosowaniem preparatów chemicznych wiąże się z występowaniem niepożądanych pozostałości, możliwością uczulania, wywoływania alergii itp.

Ceny naszych usług wyliczane są indywidualnie (przed wykonaniem usługi) na podstawie obliczenia ilości godzin niezbędnych do uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu. Decydującymi czynnikami wpływającym na wartość usługi są rodzaj występującego problemu, powierzchnia (kubatura) pomieszczeń oraz ich ilość.

W ofercie posiadamy ozonatory o różnej mocy.

Uwaga! Aby ozonowanie było skuteczne w pierwszej kolejności należy usunąć przyczynę problemu.

Uwaga! Każde zlecenie jest wyceniane indywidualnie. Przy dużych problemach może wystąpić konieczność dłuższego lub nawet powtórnego wykonania ozonowania.

Zadzwoń do Nas: +48 664 145 190