Zamgławianie

Dezynfekcja poprzez zamgławianie

Zamgławianie

Zamgławianie wykonywane jest za pomocą specjalistycznego sprzętu, wody destylowanej oraz dezynfekujących środków chemicznych.
Obecnie jest ot coraz powszechniejsza, niezwykle skuteczna i efektywna metoda dezynfekcji oraz dezynsekcji. Podczas zamgławiania rozpylane są bardzo drobne kropli powstaje zatem mgła, która głęboko wnika w powierzchnie, wszystkie zakamarki, pokrywając dokładnie wszystkie przedmioty znajdujące się w dezynfekowanym pomieszczeniu. Z usług dezynfekcji poprzez zamgławianie metodą mogą korzystać osoby prywatne, firmy i instytucje. Zapewniamy, że jest to metoda niezwykle skuteczna, ale również bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Już po 3-4 godzinach od zakończenia procesu odkażania pomieszczeń, można do nich powrócić.

Zastosowanie zamgławiania

Z uwagi na skuteczność preparatów stosowanych podczas zamgławiania metoda ta znajduje zastosowanie w wielu przypadkach.
Stosowane preparaty w procesie zamgławiania mają potwierdzone działanie wirusobójcze, między innymi przeciwko: koronawirusowinCoV, Adenovirusowi typu 5, Murinenorovirusowi, a także świńskiej grypie A/H1N1, ptasiej grypie A/H5N1, parwowirozie i innym wirusom zagrażającym życiu ludzi i zwierząt. Dezynfekcja za pomocą rozpylonych cząsteczek tworzących mgłę może działać także bakteriobójczo na bakterie E.coli, Pseudomonasaeruginosa, Staphylococcusaureus (MRSA), Enterococcushirae, Mycobacteriumterrae, a także Clostridium difficile, grzybobójczo na Candida albicans czy Aspergillus brasiliensis. Zamgławianie niszczy skutecznie także pałeczki gruźlicy, ale może działać również na insekty, między innymi pluskwy, świerzb, roztocza. Usuwa owsiki, komary, prusaki, karaluchy, niszczy muchy, osy, szerszenie.

Skuteczność w walce z koronawirusem

W obecnej sytuacji, wobec globalnego zagrożenia koronawirusem metoda zamgławiania staje się skuteczną w eliminacji go z powietrza i przedmiotów.
Zamgławianie pomieszczeń z dodatkiem właściwego środka jest skuteczne w przypadku 2019-nCoV – Koronawirusa. Służby medyczne apelują, by unikać bezpośredniego lub kropelkowego kontaktu z osobą zarażoną i dezynfekować regularnie powierzchnie, z którymi miał styczność chory. Koronawirus jest wrażliwy na nadlenek wodoru i inne preparaty dezynfekujące. Miejsca publiczne powinny być regularnie dezynfekowane, dzięki czemu wszelkie powierzchnie będą maksymalnie bezpieczne.

Z usługi zamgławiania w przypadku wykrycia lub zapobiegania zakażeniu koronawirusem, mogą skorzystać właściciele domów i mieszkań, biur, administratorzy budynków publicznych, ale w szczególności szpitale i przychodnie, w tym sale chorych, ambulatoria, oddziały zakaźne, intensywnej terapii, ambulanse.

Zadzwoń do Nas: +48 609-404-331