Zabezpieczanie posadzek

Zabezpieczanie posadzek – polimeryzacja i impregnacja.

Zabezpieczenie posadzek, polimeryzacja i impregnacja jest jedną z najważniejszych czynności po dokładnym oczyszczeniu posadzki odpowiednią chemią i materiałami ściernymi – padami, szczotkami, czasem przeszlifować narzędziami diamentowymi o odpowiedniej gradacji.

Mimo codziennych zabiegów sprzątających posadzki zużywają się, a ich pierwotna warstwa zabezpieczająca zostaje z czasem wytarta. Powierzchnia posadzki staje się porowata, pory betonu otwierają się i to sprawia, że łapią one wszystkie zabrudzenia. Coraz trudniej jest je usunąć, doczyścić, a jeśli takie czynności chcemy wykonać są one wówczas bardziej pracochłonne prze co i bardziej kosztowne.

Impregnacja posadzki

Polega ono na pokryciu powierzchni posadzki warstwą ochronną, która powoduje zabezpieczenie przed zużywaniem się podłoża, ponownym szybkim zarudzeniem oraz ułatwia utrzymanie posadzki w dobrym stanie podczas podstawowych  czynności sprzątających. Impregnacja pozwala domknąć pory betonu preparatami polimerowymi. Po wyschnięciu posadzka zostaje wypolerowana  polerką o wysokich obrotach. Podczas polerowania powłoki polimerowej wytwarzana jest na  powierzchni temperatura, która wyzwala dodatkowe reakcje chemiczne. Dzięki temu posadzka jest jeszcze lepiej zabezpieczona przez wnikaniem brudu.
Pokryta warstwą polimerową posadzka jest bardziej odporna na zabrudzenia. W trakcie użytkowania warstwa ta zostaje zużyta jako pierwsza, co niewątpliwie chroni rzeczywistą powierzchnię podłogi. Impregnat wchłania się w strukturę posadzki uniemożliwiając tym samym wnikanie w nią zabrudzeń.
Dodatkowo impregnaty mogą stanowić element estetyczny, gdyż w zależności od rodzaju,  przyjmują one wygląd matowy lub błyszczący dający efekt lakierowanej powierzchni.

Częstotliwość impregnacji zależna jest  do intensywności ruchu oraz od rodzaju posadzki.  Systematycznie wykonana zapewnia dobry stan powierzchni posadzki.

Zadzwoń do Nas: +48 664 145 190

W swojej pracy stosujemy wysokiej klasy urządzenia firmy Karcher

Posiadamy sprzęt do czyszczenia dużych powierzchni firmy Nilfisk i Numatic

sprzątanie dużych powierzchni Opole