Mycie wodą demineralizowaną

Mycie okien i elewacji wodą demineralizowaną

Nowoczesna metoda mycia powierzchni wodą demineralizowaną jest niezwykle skutecznym sposobem na utrzymanie w czystości powierzchni z przezroczystymi elewacjami z tworzyw sztucznych oraz szklanych. Metodą tą myjemy również fasady, okna i panele fotowoltaiczne.

Na czy polega mycie wodą demineralizowaną

System mycia polega na wykorzystaniu wody wodociągowej, która przepływa przez filtry odwróconej osmozy, usuwające wszelkie pierwiastki, jak: wapń, azotany, chlor, metale ciężkie itp. Taka woda, bez związków chemicznych jest ultraczysta. W trakcie mycia pochłania cząsteczki brudu, absorbuje zanieczyszczenia oraz rozładowuje ładunek elektrostatyczny czyszczonych powierzchni. Rozładowany ładunek elektrostatyczny na mytej powierzchni, powoduje, że zachowuje ona czystość przez długi czas i jest odporna na zabrudzenia.
Do mycia powierzchni wodą demineralizowaną używa się wody o najwyższym stopniu czystości. W przeciwieństwie do mycia z zastosowaniem środków chemicznych, po których w krótkim czasie widoczne są zacieki, woda demineralizowana szybciej wysycha, nie pozostawia splam i smug. Dodatkowym atutem wykorzystania tej metody jest obniżenie kosztów i skrócenie czasu mycia – nie ma konieczności wycierania umytej powierzchni . Z uwagi na innowacyjność tej metody możemy również mówić o podniesieniu jakości usługi mycia. Należy również podkreślić, iż system ten jest w pełni ekologiczny z uwagi na brak stosowania środków chemicznych.

Mycie elewacji szklanych i z tworzyw sztucznych

Usługą mycia wodą demineralizowaną zainteresowane są głównie firmy posiadające obiekty handlowe i usługowe, w których zastosowano przezroczyste elewacje szklane lub z tworzyw sztucznych. Po pewnym czasie powstają na nich zabrudzenia, a efekt dekoracyjny zostaje wyeliminowany. Zapewne nie jest to korzystne dla wizerunku firmy. Zatem skuteczne umycie takiej powierzchni staje się wymogiem. Systematyczne mycie wodą demineralizowaną sprawia, że kolejne zabiegi są szybkie i skuteczne.

Opisywana technologia pozwala na prowadzenie prac do wysokości 20 m z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W trakcie mycia stosujemy lance teleskopowe i szczotki zasilane wodą, co umożliwia pracę z powierzchni ziemi, bez używania specjalistycznych podnośników czy drabin. Narzędzia myjące bez problemu docierają do trudno dostępnych obszarów a praca przebiega szybko.

Siedzibą naszej firmy sprzątającej jest Opole, ale usługami obejmujemy również następujące miasta i ich okolice – Brzeg, Namysłów, Wrocław, Niemodlin, Strzelce Opolskie, Częstochowa, Lubliniec, Krapkowice, Kędzierzyn-Koźle, Ozimek, Kluczbork, Nysa, Prudnik, Olesno, Lubliniec, Strzelin, Katowice, Bytom, Gliwice i okolice.

Zobacz realizacje >

 

Zadzwoń do Nas: +48 664 145 190

W swojej pracy stosujemy wysokiej klasy urządzenia firmy Karcher

Posiadamy sprzęt do czyszczenia dużych powierzchni firmy Nilfisk i Numatic

sprzątanie dużych powierzchni Opole